Wenneker Cinema lanceert Cinejunk

Een frisse, jonge blik op film in Schiedam

Een frisse, jonge blik op film in Schiedam

SCHIEDAM - Wenneker Cinema zet een toffe stap richting een jonger publiek met de start van Cinejunk. Onder leiding van projectleider Maarten van der Drift gaat een groep enthousiaste jongeren aan de slag om arthousefilms voor leeftijdsgenoten toegankelijker en leuker te maken.

Van links naar rechts op de foto boven: Joost, Esperansa, Lola, Bee, Anemoon en Lennie uit het jongerenpanel

De gemiddelde leeftijd van het filmhuispubliek ligt nu rond de zestig jaar. Met dit nieuwe initiatief wil Wenneker Cinema meer jongeren en jongvolwassenen tussen 16 en 26 jaar enthousiast maken voor het filmhuis én de bredere arthousecultuur.

De piloteditie van het panel loopt nog tot november 2025. In die tijd werkt een diverse groep van negen jongeren – Rosalie, Hamza, Sjoerd, Lola, Esperansa, Joost, Anemoon, Bee en Lennie – samen aan het opzetten van een jongerenprogramma, het organiseren van een eendagsevent én een feestelijke afsluiter. De grote finale is gepland in november 2025.

Maarten
Projectleider Maarten van der Drift

Elke maand komt het panel bij elkaar voor een inspirerende sessie, geleid door filmmakers, festivalorganisatoren en creatieve professionals. Zo krijgen de leden inzicht in film als kunstvorm en de verhalen achter de schermen, en leren ze hoe ze hun leeftijdsgenoten kunnen betrekken.

logo cinejunk

De oorspronkelijke naam van het project was Arthouse Jongerenpanel. Dat is door de projectleden zelf gewijzigd in Cinejunk. Cinejunk moet laten zien of een structurele jongereninbreng kan zorgen voor vernieuwing binnen Wenneker Cinema.

Het project is een directe reactie op de vergrijzing van het filmhuispubliek én een investering in de toekomst van Schiedam als filmstad. Na afloop van het project is het de bedoeling dat enkele projectleden betrokken blijven bij de programmering van Wenneker Cinema. De naam Cinejunk is ook terug te vinden in de filmagenda op website www.wennekercinema.nl. Dat het project aanslaat mag blijken uit de cijfers: in de eerste maand van hun programmering trokken de films 10% van het bezoekersaantal.

zaal la haine
Discussie na afloop van de film, bij de vertoning van de door Cinejunk geprogrammeerde film La Haine hielden twee leden van een protestbeweging een inleiding voorafgaand aan de film en een discussiepanel na afloop

Adres Wenneker Cinema:
Vijgensteeg 2
Schiedam

Foto’s en tekst:
Fred van de Griendt

22-07-2025