SCHIEDAM - De pumptrackclub Nxt Generation Riders is vanmiddag feestelijk van start gegaan. De baan in de Woudhoek is de thuisbasis van de club. Kinderen kunnen lid worden van deze club maar je mag ook als niet-lid gebruikmaken van de baan. Een helm op hebben is voor iedereen verplicht.
Video: JW TV Schiedam
De pumptrackbaan ligt al een tijd op Sportpark Willem-Alexander en werd mei 2022 geopend. Vrijdagmiddag nam Nxt Generation Riders het beheer over. Isaias Engelhardt en Ling Moerman zijn al jaren geleden begonnen kinderen te coachen met pumptrack en zagen vanmiddag hun droom in vervulling gaan om dat als vereniging te doen. Nxt Generation Riders is de eerste pumptrackvereniging in Nederland, zei Isaias Engelhardt tegen Jan Willem.
Na het bedankwoord van Isaias en Ling was het de beurt aan het team te laten zien wat je allemaal met een fiets op een pumptrack kunt doen. Gewone fietsen kunnen niet op het parcours maar speciale BMX-fietsen wel.
Voor meer informatie zie ook ons eerdere artikel:
Vanmiddag kun je sportieve middag pumptrack beleven