'Bezuinigen op cultuur zou zonde zijn'

Scholieren bezoeken jongerenfestival S'Culture Club

Scholieren bezoeken jongerenfestival S'Culture Club

SCHIEDAM - Net voor de start van de Brandersfeesten vond in de tuin van de Grote of Sint Janskerk een cultuurmanifestatie plaats voor middelbare scholieren. Een aantal grote cultuurinstellingen was aanwezig om jongeren enthousiast te maken voor cultuur.

Vrijdagmiddag vond in de kerktuin van de Grote of Sint Janskerk het jongerenfestival S'Culture Club plaats. Diverse culturele instellingen lieten middelbare scholieren kennismaken met cultuur. Zo waren de Bibliotheek Schiedam, Stedelijk Museum Schiedam en de Kroepoekfabriek uit Vlaardingen aanwezig.

Volgens Erik Korenstra van de Kleine Ambassade zijn jongeren vanaf vijftien jaar lastiger te bereiken dan basisschoolleerlingen. Bezuinigen op de subsidie voor cultuur maakt het dan nog moeilijker de jongeren te bereiken. 

Video: JW TV Schiedam

 

30-09-2025