SCHIEDAM - Donderdag 21 mei was de afsluiting van de beweegweek voor senioren. Ook in Schiedam waren veel activiteiten. De afsluiting in Schiedam was een clinic van oud- bokser Arnold Vanderlyde die driemaal Olympisch brons (1984, 1988 en 1992) plus twee zilveren wereldplakken en drie Europese titels wist te behalen.
Afgelopen week stond in het kader van Bewegen voor Ouderen. Vandaag dus de afsluiting met een boksclinic voor senioren door bokser Arnold Vanderlyde. Vooraf vertelde Wim Meijboom van PPSC hoe zijn vereniging zich inzet voor bewegen voor senioren. Met name op donderdagmiddag wordt er veel gesport.
Arnold Vanderlyde ontving zijn gasten met een verhaal over zijn boksloopbaan. Hij heeft veel prijzen gewonnen, maar kreeg zijn zeges zeker niet gratis. Daar heeft heel hard voor moeten trainen.
Nu is Arnold actief voor het Ouderenfond Nederland. Hij geeft clinics en vertelt tussendoor dat bewegen in het algemeen erg belangrijk is: 'Het is net als boksen. Wanneer je veel beweegt, word je minder snel geraakt.'
Ook legt hij uit dat boksen goed is tegen dementie, Alzheimer en Parkinson. 'Bij boksen voor senioren is het beter om contact te hebben. In de handschoen slaan of op de bokszak is gezonder dan tegen een uppercut of een linkse directe aan te lopen.'
Video: JW TV Schiedam