DELFT/SCHIEDAM - Op 5 oktober organiseert Natuurlijk Delfland van 13.00 – 15.00 uur een familiebijeenkomst om kennis te maken met bodemdieren. We gaan op zoek naar deze dieren. Welke komen we tegen? Wat is hun rol? Hoe kan je bodemdieren stimuleren?
Met loep en stereoscoop bekijken we de dieren. Ook hebben we oog voor de grond waarin deze dieren leven.
Dus kom met ouders, kinderen, grootouders, kleinkinderen, ooms en tantes naar natuurhuis het Melarium, Melariumpad 11 in Delft. Er is geen vaste starttijd, dus vrije inloop, de toegang is gratis.
Ontdek de verborgen wereld onder onze voeten en ontdek allerlei kringlopen.
Deze activiteit is een onderdeel van ons jaarthema Volop leven na de dood en een onderdeel van het Weekend van de Wetenschap en de bodemdierendagen.
Het Melarium is te bereiken via de Thijsseweg 11 in Delft.
Hier aan het einde van de Thijsseweg staat het straatnaambord Melariumpad (fiets/voetpad). Na 10 minuten lopen of 3 minuten fietsen zie je het Melarium. Gebruik bij navigatie, Symbiobrug, Thijsseweg, Delft.
Wat is en doet Natuurlijk Delfland?
Samen voor de natuur. Een vereniging waarvan de leden in teams en projecten actief bezig zijn met natuuronderzoek, onze passie voor de natuur delen (natuureducatie) en de natuur beschermen via excursies, lezingen, cursussen, inventarisaties, advisering en natuurbeheer. De activiteiten zijn in drie categorieën te verdelen: voor de gezelligheid, voor mensen die meer willen weten en voor specialisten. Dit alles rond onderwerpen van de natuur bij ons in de buurt.
Het werkgebied omvat de gemeenten Westland, Midden-Delfland, Delft, Rijswijk, Ypenburg-Leidschenveen (Den Haag), Pijnacker-Nootdorp en Lansingerland. Ook beheert Natuurlijk Delfland het Melarium, het centrum voor natuur, bijen en kunst. Meer informatie is te vinden op de website: https://delfland.knnv.nl/.
Natuurlijk Delfland is een afdeling van de Koninklijke Nederlandse Natuurvereniging (KNNV), een werkgroep van Duinbehoud en van de volgende landelijke soortenorganisaties de Zoogdiervereniging, Ravon, Floron, Mycologische Vereniging, BLWG en stichting Anemoon. En partner van Vogelbescherming en SOVON.
Foto
Collectie Natuurlijk Delfland