SCHIEDAM - Boekhandel Post Scriptum trapt het jaar - waarin de winkel haar vijfentwintigjarig jubileum viert - af met een lunchlezing. Op zondag 11 januari is de Vlaamse succesauteur Jeroen Olyslaegers te gast.
Hij werd bekend bij het grote publiek met zijn roman Wil en komt bij Post Scriptum spreken over zijn pasverschenen boek De Wonderen.
In De wonderen neemt Jeroen Olyslaegers de lezer mee op een wervelende tijdreis vanuit het perspectief van een veerkrachtige vrouw. Tegelijk is het een scherpzinnige verkenning van het nog steeds uiterst actuele menselijke dilemma van medeplichtigheid en machteloosheid.
Amandine en haar tweelingbroer Ambrose groeien eind negentiende eeuw op in een Antwerpse bankiersfamilie die hen met harde hand in het keurslijf van gehoorzaamheid en conventies drijft. Amandine wordt uitgehuwelijkt aan een bankier die een fortuin hoopt te vergaren in de rubberindustrie, terwijl Ambrose met de dramatiek van een bohemien alleen maar bezig is met zelfdestructie.
Midden in de waanzin van de Eerste Wereldoorlog vertelt Amandine het verhaal van haar verzet tegen de chaos van de wereld die haar niet begrijpt.
Entree is €10 (inclusief lichte lunch) en aanvang 12.00 uur.
Post Scriptum
Hof van Spaland 31
3121 CA Schiedam
T | 010 471 2313
E | info@postscriptum.nl
W | https://libris.nl/postscriptum
Fotografie
Stephan Vanfleteren