SCHIEDAM - Kunstenaars Judith Aardse en Magriet Mostert onderzoeken wat het thema ‘Groei & Woeker’ voor hen persoonlijk betekent.
Ze gaan de dialoog aan en verkennen elkaars grenzen. Gastkunstenaars en bezoekers worden uitgenodigd om mee te bewegen en te overdenken in een zelf ook groeiende expositie. De mensheid wil graag alles onder controle houden, zelfs de natuur, waar wij onderdeel van zijn. Is dit mogelijk of moeten we leren loslaten?
Woe.ke.ren (woekerde, heeft gewoekerd)
De een ziet woekering als een voortdurende stroom aan prikkels. Groei kan positief zijn, een overvloed van schoonheid, maar kan verworden tot een teveel. Zoals woekerende planten of de strengen haar in terugkerende angstdromen.
De ander kijkt naar de woekering van cellen. Naar kanker, een plotselinge ophoping van cellen... Naar binnen gericht, kijkend naar wat er is gebeurd daar binnen en vorm gevend naar buiten toe. Er wordt met verwondering gekeken naar groei en de enorme kracht en raadselachtigheid daarvan. De kracht van leven dat altijd doorgaat.
Als parasieten welig groeien: woekerende planten
Het woekeren van cellen is ook groei, maar op drift geraakt. Het woekeren gaat door in de ruimte in de vorm van ruimtelijke kunstwerken die gemaakt zijn door gastkunstenaars.
Opening zondag 1 juni om 15.30 uur door Judith en Magriet met onder meer poëzie. Er is muziek met een optreden van Suzette et La Clarinette. Suzette Ronteltap en René Knoop spelen wereldmuziek.
Workshops
Zie onze website voor informatie over de workshops ‘Bloemen maken’, ‘Intuïtief tekenen’ en ‘Sporen trekken’. Deelname kost €5 p.p. per workshop.
Finissage zondag 22 juni om 15.30 uur
Gastkunstenaars:
Wieneke Bremer
Kaije Feenstra
Stefan Gross
Theo ten Have
Henk Horsten
Ira Imasteri
Friedie Kloen
Jaco van der Vaart
KunstWerkt heet je van donderdag t/m zondag tussen 13.00 en 17.00 uur van harte welkom bij Art Centre Schiedam, Lange Nieuwstraat 191, 3111 AJ Schiedam (of op afspraak). Toegang gratis.