SCHIEDAM - Vorige week is bij het Leger des Heils in de Groenelaan de expositie van foto's van Polina Nasedkina geopend. Deze expositie is vanaf morgen te zien bij de initiator van deze tentoonstelling, Stichting J&S aan de Groenelaan 38B.
"Iedere donderdag van 14.00 tot 16.00 uur kan iedereen binnenlopen om deze prachtige expositie van portretten van buurtbewoners van de Gorzen te zien. De toegang is zoals altijd bij ons gratis. Dus kom de mooie foto's bekijken, onder het genot van wat te drinken met wat lekkers erbij, want daar zorgen we ook voor", zegt Mieke Wigmans van Stichting J&S.
"Polina is 34 jaar en fotojournalist in hart en nieren. Oorspronkelijk komt ze uit Rusland, maar zes jaar geleden begon ze samen met haar man en hun twee katten aan een nieuw hoofdstuk in Nederland. Alles was nieuw: de taal, de mensen, de cultuur. Maar juist in dat onbekende vond ze een bron van inspiratie en verwondering", vertelt Mieke over Polina.
Vorig jaar kruisten de paden van Mieke die van Polina. De dames hadden een klik en al snel ontstond het idee voor deze expositie.
Mieke tot slot: "Tijdens het werken aan dit project ontdekte Polina een buurt die ze nog niet goed kende: de Gorzen. Ze wandelde er rond, sprak met bewoners en keek — zoals alleen een fotograaf dat kan — écht goed. Wat ze zag en voelde, legde ze vast. Niet alleen met haar camera, maar ook in haar hart. Deze expositie is haar ode aan de Gorzen: een eerlijke, warme en menselijke blik op een buurt vol karakter."
Foto:
Mieke Wigmans en Maud Schleboom (beiden van J&S) bij de expositie in de ruimte van J&S aan de Groenelaan. Vooral ook Sandra Bolsman van J&S heeft veel werk verricht met betrekking tot de uitvoering van dit project, zeggen Mieke en Maud