Schiedam - Er wordt te veel kleding onnodig weggegooid. Vaak kan het nog hergebruikt worden. Tuba Gezer en Yvon Koopman leren de kinderen hoe je zelf een kledingstuk kan maken.
Video: JW TV Schiedam
Vrijdagmiddag was er een bijzondere workshop in de Korenbeurs. Yvon Koopman en Tuba Gezer gingen met kinderen aan de slag om van 'Schiedam 750'-posters kleding te maken.
Tuba vertelde dat er te veel kleding zomaar in de kliko wordt gegooid, terwijl het best nog is te hergebruiken.
De kinderen gingen onder leiding van kunstenaar Yvon Koopman (deelnemer van KunstWerkt) aan de slag. Het eerste wat de kinderen moesten doen, was een ontwerp tekenen. Daarna kon de poster gescheurd worden. Tenslotte werd het geheel aan elkaar geniet.
Yvon Koopman was de initiatiefnemer om het grote stalen kunstwerk 'The Whale' naar Schiedam te halen. Dat deze cortenstalen walvis een jaar langer in park de Plantage mag blijven staan, maakt het project extra geslaagd. Lees ook: De walvis blijft nog een jaar logeren in De Plantage Schiedam
In het kader van Schiedam 750 organiseerde zij ook een sticker-actie voor de winkeliers. Lees: Koopman verrast winkeliers Hoogstraat met stickeractie