SCHIEDAM - De Bibliotheek Schiedam opent na de zomer een nieuwe bibliotheek aan de Zwaluwlaan 84, in de voormalige showroom van Garage Nooteboom. De bieb in de Nieuwe Harg én jeugdbibliotheek de Klinker zullen samengaan in de nieuwe locatie als Bibliotheek Noord. Dat wordt een inspirerende ontmoetingsplek waar iedereen welkom is in ‘t hart van Schiedam-Noord.
De keuze voor één centrale locatie in Schiedam-Noord komt niet uit de lucht vallen. Al langer leeft de wens een volwaardige bibliotheek-voorziening te creëren in Schiedam-Noord, met ruimte voor en uitgebreide collectie, lees- en studieplekken, activiteiten en workshops.
Door te kiezen voor één locatie worden middelen slimmer ingezet én kan de bibliotheek inspelen op specifieke behoeftes van alle Schiedammers, zoals het DigiTaalhuis, meertalig voorlezen en (cultuur)educatie. Hiermee geeft de Bibliotheek Schiedam concreet invulling aan haar steeds groter wordende maatschappelijke en culturele rol in Schiedam.
Eigentijdse ontmoetingsplek
De nieuwe locatie wordt een eigentijdse, inspirerende plek voor persoonlijke ontwikkeling, ontmoeting en uitwisseling. Flexibiliteit staat centraal, zodat er kan worden ingespeeld op de diverse behoeften van alle doelgroepen. Speciale aandacht is er voor jongeren tot zo’n 25 jaar, omdat dit een grote bewonersgroep is in Schiedam Noord.
Directeur Martje van Nes: ‘’De Bibliotheek Schiedam wil een levendig middelpunt in de wijk creëren. Een plek waar ontmoeting, groei en verbinding centraal staan. Niet óf jong óf oud, maar samen; in de geest van ons motto ‘De bibliotheek is van, voor én door de Schiedammers!’. Een proeftuin als het ware.’’
Praktisch
Alle Schiedammers kunnen natuurlijk terecht bij de bibliotheek in de Korenbeurs aan de Lange Haven 145 in het centrum. Deze locatie is 7 dagen in de week geopend van 10.00 - 17.00 uur en op donderdag tot 20.00 uur.
Veranderingen voor Schiedam-Noord
· 20 juni: sluiting bibliotheek de Nieuwe Harg (Hargplein 116)
· 26 juli: sluiting jeugdbibliotheek de Klinker(Bernardus IJzerdraatsingel. Deze basisschool houdt natuurlijk gewoon De Bibliotheek op School, want lezen is leerzaam én leuk.
· Tijdelijk inleverpunten voor boeken in Schiedam-Noord, kijk daarvoor op de website.
· Het lenen van boeken en ophalen van reserveringen kan in de bibliotheek in de Korenbeurs en in Hof in Zuid (Nieuwe Maasstraat 68D)
Kijk voor openingstijden op de website.
Voor bepaalde bibliotheek-activiteiten, zoals het NAH Café en de taalcafés, bieden we oplossingen op maat.
Denk mee
De bibliotheek vraagt alle Schiedammers uit Noord mee te denken over de invulling van deze nieuwe ontmoetingsplek. Het wordt een bibliotheek van de Schiedammers. Wat mag er absoluut niet ontbreken? Wat is voor jou belangrijk? Laat het ons weten, want deze ideeën kunnen het verschil maken! Alle suggesties zijn welkom op denkmee@debibliotheekschiedam.nl.
Fotobijschrift
Lieke en Jes wonen in Schiedam Noord en kijken uit naar de nieuwe bieb |© de Bibliotheek Schiedam