André Rieu brengt Roparunners unieke ervaring én donatie

André Rieu brengt Roparunners unieke ervaring én donatie

SCHIEDAM/ROTTERDAM - Een bijzondere ervaring afgelopen weekend voor de teamleden van het Rotterdamse Roparun-team 276 – Sanidump/Transportbedrijf van Gorkum.

Zij kregen niet alleen een prachtige donatie van 20.000 euro uit handen van niemand minder dan André Rieu, maar het voltallige team kreeg ook nog eens een geheel verzorgd weekend naar Parijs aangeboden waar zij het concert van Rieu bijwoonden.

Het idee kwam van teamlid André van Steenbergen, zelf in het verleden ook ziek geweest. ‘’Ik had het er met mijn vrouw over hoe we meer sponsoren voor ons team konden werven. Mijn vrouw zei dat veel teams allemaal in dezelfde vijver vissen en het daardoor lastig is om sponsoren binnen te halen. Ze opperde om met een ludiek idee te komen’’, vertelt hij. ‘’Een aantal dagen later schoot me te binnen dat ik het in het Limburgse moest gaan zoeken. Zodoende kwam ik bij André Rieu terecht, ik besloot de stoute schoenen aan te trekken en hem een mail te sturen met een foto van ons team en een foto van de periode dat ik chemokuren kreeg. Nadat ik de mail verzonden had dacht ik: hoor je nooit meer wat van.’’

Totdat André een aantal dagen later door een onbekend nummer gebeld werd toen hij zijn boodschappen deed. ‘’Met je naamgenoot, hoorde ik aan de andere kant van de lijn’’, aldus André van Steenbergen. ‘’Het was André zelf. We werden direct uitgenodigd voor zijn concert in Parijs. Om de kosten te drukken wilden we op zaterdagochtend vroeg, met onze eigen auto’s naar Parijs rijden en na het concert direct weer huiswaarts gaan. Totdat André ons ook nog blij maakten met 25 hotelkamers inclusief ontbijt, lunch en diner. We wisten niet wat we meemaakten.’’

Dat bleek nog lang niet alles te zijn. André wilde het team graag na zijn concert ontmoeten. ‘’Hij kwam met een enorme cheque onder zijn armen aanwandelen. Toen deze uit de envelop geschoven werd en er in koeienletters 20.000 euro op te lezen viel, gingen we door het dak’’, aldus het Rotterdamse teamlid.

Zij zullen de ervaring en de steun niet snel vergeten. ‘’Nee, dit was zo bijzonder. André is zo ontzettend normaal, vriendelijk en begripvol. Wij zijn hem eeuwig dankbaar.’’

De Stichting Roparun is gevestigd in Schiedam. 

Foto: van de teamleden van het Rotterdamse Roparun-team 276 tijdens uitreiking van de donatie Roparun door André Rieu, bron Roparun

08-03-2024